Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 5450 bytes written, possibly out of free disk space in /home/d5526/oland1.kalmarsodraskytte.com/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 406
Ölands skyttekrets - Resultat

Resultat Ölands Banskytteserie 2013 omg5

Ölands banskytteserie 2013

Omg 5 Lindby Skjutbana 16 Juni

Skjutprogram L+L+L, L+St+st

BE

Patrik Nilsson                              Algutsrum                                     130

B55

Peter Fransson                           Algutsrum                                     121

B65

Gunnar Johansson                     Gärdslösa                                      80

B70

Leif Janzon                                   Degerhamn                                  143

Birger Johansson                       Gärdslösa                                      120

Resultat ÖM GL 6,5

Ölandsmästerskap Gevär Liggande

Sandby skjutbana 25/5-13

Louise Rosell                               Algutsrum                                     44+48+46+45   = 183

Fredrik Brynielsson                    Algutsrum                                     40+36+33+34   = 143

Ulf Danelö                                  Gärdslösa                                      49+47+43+45   = 184

Patrik Nilsson                             Algutsrum                                     46+46+45+46   = 183

Peter Fransson                           Algutsrum                                     46+48+48+48   = 190

Anders Wallin                             Sandby/Gårdby                          44+48+46+46   = 184

Birger Johansson                       Gärdslösa                                      37+44+44+48   =173

Leif Janzon                                   Degerhamn                                  47+48+47+49   = 191

Tommy Johansson                    Sandby/Gårdby                          49+48+49+46   = 192

Tomas Svensson                        Sandby/Gårdby                          38+38+44+46   = 166

Gunnar Johansson                     Gärdslösa                                      30+35+34+42   = 141

Linus Westlund                          Algutsrum                                     31+41+45+42   = 159

Magnus Rosell                           Algutsrum                                     47+42+46+49   = 184

Tobias Rosell                               Algutsrum                                     47+50+50+49   = 196

Final Högre:

  1. Tobias Rosell               Algutsrum                                     49+49 9+10+10+10+101                   343(1)
  2. Tommy Johansson    Sandby/Gårdby                          47+49 9+9+10+10+10                336 (2)
  3. Louise Rosell               Algutsrum                                     48+46 10+9+10+9+9                   325 (3)
  4. Patrik Nilsson              Algutsrum                                     47+42 9+101+10+10+101           321
  5. Peter Fransson           Algutsrum                                     47+44 101+0+8+101+10             319
  6.  

Final Lägre:

  1. Leif Janzon                   Degerhamn                                  50+47 10+101+9+9+8                 334 (1)
  2. Birger Johansson       Gärdslösa                                      42+46 9+9+7+8+10                     304 (2)
  3. Gunnar Johansson     Gärdslösa                                      33+40 8+6+7+9+7                       251 (3)

Banserien 2013 omg 2

Ölands banskytteserie 2013

Omg 2 Gärdslösa Skjutbana 11 Maj

Skjutprogram L+L+L, L+St+st

B15

Louise Rosell                                Algutsrum                                     144

B3

Tobias Rosell                                Algutsrum                                     120

BE

Patrik Nilsson                               Algutsrum                                     131

B55

Peter Fransson                           Algutsrum                                     123

Tomas Svensson                        Sandby/Gårdby                          117

Ulf Danelö                                     Gärdslösa                                      110

Bernt Hellström                          Gärdslösa                                      104

B65

Gunnar Johansson                    Gärdlösa                                        132

B70

Leif Janzon                                    Degerhamn                                  147

Birger Johansson                        Gärdslösa                                      134

Banserien Omg 3

Ölands banskytteserie 2013

Omg 3 Degerhamn Skjutbana 18Maj

Skjutprogram L+L+L, L+St+st

B15

Louise Rosell                                Algutsrum                                     140

B2

Peter Doubrovsky                     Gärdslösa                                      132

BE

Tommy Johansson                    Sandby/Gårdby                          123

B70

Leif Janzon                                    Degerhamn                                  144

Birger Johansson                        Gärdslösa                                      133

B75

Rudolf Bigler                                Degerhamn                                  131

Underkategorier